Znak jakości dla eko sklepów

Znak jakości dla sklepów z żywnością organiczną – to nowa usługa, która pojawiła się na polskim rynku. Sklepy mogą poddać się audytowi w zakresie obsługi klienta, jakości pomieszczenia, filozofii firmy, personelu, asortymentu i sposobu prezentacji towarów.

 – Proces certyfikacji polega na audycie głównym sprawdzającym ponad 50 kryteriów jakości oraz zakupach przeprowadzonych przez tajemniczego klienta. Badane jest m.in.: doświadczenie doradcze personelu, życzliwość, atmosfera sklepu,  higiena i dostępność towarów. Standard Quality Store pochodzi z Niemiec i tam został już wprowadzony, przygotowujemy się również do rozszerzenia jego zasięgu na inne kraje europejskie – mówi Aneta Łabędź z polskiego oddziału firmy Wessling, która promuje certyfikat. – W Polsce usługa dostępna jest od drugiej połowy października. Na razie prowadzimy wstępne rozmowy z firmami – dodaje.

Certyfikacja jest dobrowolna. System „Organic-Food Quality Store” nie jest związany bezpośrednio z unijnym systemem certyfikacji żywności ekologicznej i rolnictwa ekologicznego – to usługa dodatkowa. – Ma dać klientom wskazówkę i pomoc w zakresie zakuów i kultury obsługi – mówi Aneta Łabędź. Koszt certyfikacji jest ustalany indywidualnie, zależy od wielkości certyfikowanego przedsiębiorstwa.

Każdy sklep, który przejdzie audyt otrzymuje certyfikat jakości i prawo do posługiwania się logo „Organic Food- Quality Store”.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Na rynku dostępny jest także znak: Naturkosmetik Quality Store  dla sklepów z kosmetykami naturalnymi.

Co sądzicie o pomyśle wprowadzenia znaku jakości dla sklepów? – to pytanie kierujemy zarówno do konsumentów żywności ekologicznej jak i właścicieli sklepów z żywnością BIO


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia