5 propozycji na zdrowe przekąski do szkoły. Postaw na oryginalność w stylu BIO!

Kanapki z szynką i serem? Zbyt zwyczajnie! Owoce i warzywa? Nuda! Czasem trudno trafić w gusta naszych pociech, przygotowując im przekąski do szkoły. Musi być zdrowo, smacznie, ale i praktycznie. Co zatem wybrać? Mamy 5 propozycji, które powinny spodobać się nawet najbardziej wybrednym uczniom.

Popcrop – Piramidki kukurydziane

Któż z nas nie lubi popcornu? I choć bardzo dobrze smakuje, wielu z nas uważa go za złej jakości przekąskę. Decyduje o tym sposób jej przygotowania – ziarna kukurydzy albo sami prażymy na głębokim tłuszczu, albo w specjalnym opakowaniu umieszczamy je w mikrofalówce. To rozwiązania mało praktyczne, a przy tym niezdrowe. Alternatywą są „Pirmidki kukurydziane” Popcrop. Są w 100% przygotowane z naturalnych składników i bez dodatku tłuszczu, nie zawierają barwników i konserwantów. Stanowią doskonałą przekąskę dla najmłodszych. Dodają energii, bo zawierają nie tylko kukurydzę, ale też ryż biały i brązowy. Ich smak podkreśla dodatek soli morskiej. Z wyglądu piramidki bardziej przypominają nachosy, co na pewno spodoba się najmłodszym. Wyciągniecie takiej przekąski na szkolnym korytarzu to żaden wstyd! Opakowanie (80 g) kosztuje ok. 5 zł.

EKO Erdbar – Napój mango-banan-marakuja

Orzeźwiający, smaczny i pożywny – w tych kilku słowach opisać można propozycję dla najmłodszych niemieckiej marki Erdbar. Ta odżywcza przekąska przygotowana została z certyfikowanych składników ekologicznych. Nie zawiera cukru, glutenu oraz składników konserwujących. Zaletą tego produktu jest też opakowanie, które zostało zaprojektowane w taki sposób, by było wygodne i funkcjonalne. Łatwo je umieścić w plecaku, gdzie się nie wyleje i nie zniszczy zeszytów. Z jego otwarciem dziecko również nie będzie mieć problemu. Pojemność 200 ml jest odpowiednią porcją dla ucznia. Napój to ciekawa forma drugiego śniadania, ale też propozycja przekąski, którą warto dać kilkulatkowi na szkolną wycieczkę.

Gdzie szukać produktów marki Erdbar? Są dostępne w wielu sklepach z ekologiczną żywnością, stacjonarnych i internetowych. Za opakowanie zapłacić trzeba ok. 5-6 zł.

Danival – Poki – Przecier jabłkowo-truskawkowy

Przecier wyprodukowany w 100% z owoców pochodzących z certyfikowanych upraw to kolejna propozycja na drugie śniadanie dla ucznia. Mus jest gęsty i pożywny. Oferta marki Danival jest w tym przypadku bardzo bogata – najmłodsi mają do wyboru wiele różnych smaków, m.in. jabłkowo-truskawkowy, jabłkowo-bananowy, gruszkowy czy jabłkowy z dodatkiem czerwonych owoców i czarnej porzeczki. Każdy może wybrać swoją ulubioną kompozycję.

Musy Poki, mimo iż nie zawierają cukry, są odpowiednio słodkie. Taki efekt uzyskano dzięki zachowaniu właściwych proporcji owoców. To sprawia, że dzieci chętnie sięgają po przecier w czasie przerwy, a tym samym dodają sobie energii do dalszej nauki.

Produkty marki Danival są dystrybuowane przez Bio Planet S.A. Można je znaleźć w wielu sklepach z żywnością ekologiczną. Za zestaw 4 opakowań przecieru zapłacić trzeba ok. 16 zł.

Biominki – Wafle wielozbożowe

Kasza kojarzy się najczęściej z daniem pożywnym i wartościowym. I słusznie, ale w jakiej postaci zaserwować ją dzieciom, by chętnie ją jadły? Ugotowana w tradycyjny sposób z dodatkiem owoców dobrze smakuje o poranku, w szkole jednak trudno ją podać w takiej formie. Tu rozwiązaniem są wafle wielozbożowe. I to nie byle jakie, bo z dodatkiem kaszki kukurydzianej, kaszy gryczanej i jaglanej z amarantusem i quinoa. Taką propozycją dla najmłodszych ma marka Biominki. Ich produkty powstają wyłącznie z certyfikowanych składników. Są odżywcze i dobrze smakują. Wafle łatwo schować do plecaka i zjeść na szkolnym korytarzu. Do wyboru są niesolone lub z dodatkiem soli morskiej. Koszt opakowania to ok. 4 zł.

Verival – Praliny daktylowe z kokosem

Dla smakoszy i nieco starszych uczniów godne uwagi będą praliny w 98% wyprodukowane z daktyli, którym towarzyszą wiórki kokosowe. Są smaczne, naturalnie słodkie i stanowią świetne źródło energii. Daktyle są przy tym bardzo zdrowe – dostarczają duże ilości potasu, błonnika oraz witamin z grupy B, które są niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego.

Praliny daktylowe są produktem bezglutenowym, nie zawierają też laktozy. Stanowią dobrą propozycję dla alergików i osób z nietolerancjami pokarmowymi. Będą odpowiednie dla ucznia, ale i jego rodziców, którzy chętnie wzbogacą pralinami smak popołudniowej kawy.

Po praliny daktylowe najlepiej jest udać się do sklepu ze zdrową żywnością. Za opakowanie (200 g) zapłacić trzeba ok. 15 zł.