Wrześniowy jarmark ekologiczny we Wrocławiu

 W dniach  21.09 -02.10 na skwerze przy kościele św. Marii Magdaleny odbędzie się jesienna edycja JARMARKU EKOLOGICZNEGO. Tym razem tematycznie będzie on dotyczył kultury Gruzji.

 

– Będziemy mogli skosztować wyśmienitych przysmaków, wziąć udział w licznych warsztatach i konkursach, a także zapoznać się z wyjątkowymi, ekologicznymi i świeżymi wyrobami lokalnych wytwórcówzapowiadają organizatorzy.

 

Wczesna jesień we Wrocławiu przebiegać będzie pod hasłem ekologii i zrównoważonego rozwoju, JARMARK EKOLOGICZNY (21.09-2.10) to jedyna tego typu impreza we Wrocławiu, która łączy wielowiekową tradycję jarmarczną Wrocławia z promocją regionalnych rzemieślników, wytwórców produkujących metodami przyjaznymi dla człowieka i środowiska, ekologicznych rolników i artystów ludowych. Sery z mleka koziego, miody, przetwory z owoców i warzyw, chleby na zakwasie, ekologiczne jajka, ciasta, nalewki – to tylko niektóre z produktów, w które można będzie się tu zaopatrzyć. Nie zabraknie także ręcznie robionej biżuterii, ceramiki czy też szkła artystycznego.

 

W trakcie jesiennej edycji, która upłynie nam pod znakiem Gruzji zobaczymy jak powstają typowe dla tamtejszej kuchni potrawy takie jak chaczapuri, weźmiemy udział w pokazie toastów gruzińskich, utkamy tradycyjny gobelin, zatańczymy gruziński taniec. Na specjalnym stoisku skosztujemy gruzińskich przetworów- Tkemali czy Muraby, zaplanujemy też wycieczkę do Gruzji w oparciu o najatrakcyjniejsze rejony tego Państwa, o których opowiedzą nam sami jego mieszkańcy.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Będzie można odwiedzić pozostałe stoiska lokalnych wystawców z Dolnego Śląska. O najwyższej jakości regionalnych smakołyków przekonamy się na własnej skórze biorąc udział w degustacjach takich specjałów jak chleb litewski czy kwas chlebowy.  W weekendy odbywać się będą warsztaty zarówno dla dzieci,  jak i dorosłych, Fundacja Rzemiosła Flafi nauczy nas filcowania, każdy będzie miał też okazję wykonać własnoręcznie naczynie na warsztacie z ceramiki Bolesławieckiej . Dzieci za to będą mogły wziąć udział w zajęciach dotyczących designu i recyklingu, czy też permakultury- nieinwazyjnej metody uprawy roślin. Natomiast u Dr. Bike’a czyli w namiocie Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej będzie można skorzystać z darmowej naprawy rowerów.

Na skwerze przy kościele św. Marii Magdaleny, przeniesiona zostanie kuźnia z prawdziwego zdarzenia, w której najśmielsi spróbują własnych sił w kowalstwie. Warto zjawić się już pierwszego dnia jarmarku, ponieważ na wielkim otwarciu zagra gruzińska muzyka, będą tańce oraz wspólna biesiada dla wszystkich miłośników ucztowania. Zobaczymy także jak powstaje autentyczna czurczchela.

– Ekojarmark to więcej niż tylko zakupy na straganie, to także wyjątkowa okazja dzięki której możemy poznać producenta wybranego przez siebie produktu, bezpośrednio z nim porozmawiać, zapytać o proces jego wytwarzania. To impreza integrująca – pozwala nawiązać kontakty ludziom z różnych środowisk, którzy prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali, bo czy zna Pani rolnika, którego jabłka Pani kupuje? Edukacyjna- bo dowiemy się więcej i o zrównoważonym rozwoju,  ale to także okazja na świetną zabawę i wyjątkowe spędzenie czasu –  mówi Monika Onyszkiewicz z Fundacji Ekorozwoju, pomysłodawczyni Jarmarku Ekologicznego.


Więcej informacji  na:  www.ekojarmark.pl

Organizator imprezy:
Fundacja Ekorozwoju
Ul. Białoskórnicza 26
50-134 Wrocław
www.fer.org.pl

Biokurier jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Wiesz o eko inicjatywie w Twojej okolicy? Napisz do nas: redakcja@biokurier.pl

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia