Wielka Brytania. Sprzedaż Fair Trade większa o 40%

1,17 miliarda £ – na tym poziomie zatrzymała się sprzedaż produktów Sprawiedliwego Handlu na brytyjskim rynku. Oznacza to 40% wzrost w porównaniu z 2009 rokiem, gdy sprzedaż wyniosła 836 mln £.

 

Informacje zebrane przez Fairtrade Foundation wskazują, że w Wielkiej Brytanii codziennie wypija się i zjada następujące ilości produktów z logo Fairtrade:
  • 9,3 milionów filiżanek herbaty
  • 6,4 miliony filiżanek kawy
  • 530 tysięcy filiżanek gorącej czekolady oraz zjada
  • 2,3 miliony batoników czekoladowych
  • 3,1 milionów bananów.
Logo Fairtrade zaczyna być coraz bardziej zauważalne także na innych kategoriach produktów. W 2010 roku sprzedano około miliona kosmetyków, które przygotowano na bazie składników pochodzących ze Sprawiedliwego Handlu.

 

Przedstawiciele Fairtrade Foundation doceniają wkład lokalnych społeczności w promocję i rozwój Sprawiedliwego Handlu. Markę Fairtrade rozpoznaje 74% brytyjskich konsumentów (inne badania pokazują nawet, że ta liczba jest nieco wyższa). W Wielkiej Brytanii funkcjonuje ponad 500 miast Fair Trade oraz tysiące wspólnot religijnych, szkół i uniwersytetów, które aktywnie promują ideę.

Na zdjęciu oliwa z oliwek z logo Fairtrade

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
Do połowy marca, w Wielkiej Brytani trwa tzw. „Fairtrade Fortnight” (Dwa tygodnie z Fair Trade). W trakcie tej akcji zaplanowano około 12 tysięcy różnych wydarzeń, takich jak przerwy na kawę, debaty, happeningi, flash moby, quizy, pokazy mody i nie tylko.

 

W Polsce imprezy promujące Sprawiedliwy Handel odbywaja się zazwyczaj przede wszystkim w trakcie Międzynarodowego Dnia Sprawiedliwego Handlu, który przypada w drugą sobotę maja. W tym roku będzie to 14 maja.

 

Źródło: Fairtrade Foundation

 

Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)

 <!–[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

Brak postów do wyświetlenia