Będzie więcej BIO w marketach

Po zapowiedziach o powrocie żywności ekologicznej na półki Tesco, pojawiły się informacje o planach innych sieci detalicznych. Żywność BIO ma większym niż dotychczas zakresie pojawić się także na półkach supermarketów Carrefour i Auchan.

 

Według analityków Organic Monitor sprzedaż żywności ekologicznej za pośrednictwem dużych sieci detalicznych jest kołem zamachowym całej branży. Czy tak stanie się w Polsce po kolejnej ofensywie dużych detalistów? Do tej pory próby sprzedaży żywności w halach dużych sieci handlowych nie kończyły się spektakularnymi sukcesami, ale niewykluczone, że się to zmieni.

 

Według Wiadomości Handlowych, Auchan zapowiada wprowadzenie 150 nowych produktów z certyfikatem ekologicznym. Ponad 150 artykułów spożywczych w kategorii BIO posiada także Carrefour. Są to: mąka, dżemy, kiełbasy, wędliny, soki oraz krokiety, naleśniki, racuchy, pierogi, bigos i kapusta kwaszona. Carrefour informuje na stronie internetowej, że: certyfikowana żywność ekologiczna dostępna jest w wybranych sklepach na specjalnie wystylizowanych stoiskach, z kolei produkty Bio znajdują się na półkach poszczególnych działów sklepu – biorąc pod uwagę, że żywność ekologiczna i żywność BIO są tym samym, nie do konća wiadomo jaki pomysł na ich sprzedaż ma Carrefour ;-).

Powrót żywności ekologicznej (na szerszą skalę) do Tesco odbywa się wraz z wprowadzaniem na półki brytyjskiego detalisty produktów Fairtrade (Sprawiedliwego Handlu), o czym już informowaliśmy. Dla bioproduktów wydzielone będą specjalne, oznakowanie miejsca.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Co sądzicie o sprzedaży żywności ekologicznej w marketach? Czy właśnie tam nabywacie produkty BIO? – zapraszamy do wypowiedzi

źródło: Portal Spożywczy, Wiadomości Handlowe, strony www detalistów

.

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia