Warszawa. Uzyskanie licencji Fairtrade – seminarium

ak uzyskać licencję Fairtrade na oferowane przez siebie produkty? Odpowiedź na to pytanie poznać będzie można w trakcie organizowanego przez Koalicję Sprawiedliwego Handlu i Fairtrade International seminarium, które odbędzie się 20 października 2011.

 

Znak certyfikacyjny Fairtrade znaleźć można na opakowaniach ponad 27 000 produktów. Jego rozpoznawalność w krajach europejskich wynosi około 60 procent, znak zaczyna być kojarzony także w Polsce.Według internetowego badania przeprowadzonego przez GlobeScan znak Fairtrade rozpoznaje co czwarty internauta.

 

W związku z rosnącą liczbą pytań o możliwość uzyskania licencji na korzystanie ze znaku Fairtrade postanowiliśmy zorganizować seminarium dla firm zainteresowanych tym tematem – mówi Zbigniew Szalbot z Koalicji Sprawiedliwego Handlu.

Seminarium odbędzie się 20 października w Warszawie i będzie prowadzone przez przedstawiciela Fairtrade International z Bonn.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Cele seminarium:
• przedstawienie korzyści wynikających z uzyskania licencji Fairtrade na wybrany produkt
• omówienie procesu ubiegania się o licencję Fairtrade i związanych z tym kosztów
•  zapewnienie wsparcia dla firm w postaci przydatnych materiałów, porad i adresów kontaktowych

Aby wziąć udział w seminarium, prosimy zarejestrować się, wypełniając formularz dostępny na Stronie Koalicji Sprawiedliwego Handlu (tam też znaleźć można szczegółowe informacje):
http://www.fairtrade.org.pl/a156_uzyskanie_licencji_fairtrade___seminarium_dla_firm.html

Szukasz informacji o Sprawiedliwym Handlu? Sprawdź nasz dział FAIRTRADE


Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia