USA. Eko sklep sprzedaje produkty bez opakowań

Żadnych opakowań i śmieci – to motto założycieli eko sklepu „In-gredients”. Jego założyciele postanowili sprzedawać warzywa, owoce i inne eko produkty luzem, tak aby nie wytwarzać dodatkowych śmieci.

 

Jeżeli chodzi o opakowania, właściciele sklepu dopuścić chcą tylko kilka wyjątków w przypadku produktów importowanych, np. kawy (ale także te opakowania mają być maksymalnie przyjazne środowisku). Będą edukować konsumentów i przekonywać, by sami dbali o to, by zabrać ze sobą ekologiczne torby na produkty (zapowiadają, że na początku będą one wręczane im gratis).

W internecie dostępny jest film (j. angielski) prezentujący koncepcję eko sklepu “In-gredients”:

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Skąd tak pomysł na taką działalność? – 40% śmieci produktowanych w USA to opakowania, czas to zmienić  – przekonują właściciele firmy.

W ofercie sklepu, który uruchomiony zostanie jesienią 2011 roku w Austin (Texas, USA) znajdą się przede wszystkim pochodzące z lokalnych, ekologicznych upraw: warzywa, owoce, produkty zbożowe, nabiał, tłuszcze i gospodarskie przetwory. W sklepie nie będzie prowadzona sprzedaż produktów wysoko przetworzonych. Właściciele sklepu zapowiadają, że przy okazji sprzedaży produktów zachęcać będą konsumentów także do brania udziału w różnego rodzaju akcjach charytatywnych.

Szukasz informacji o ekologicznych opakowaniach? Sledź nasz dział: EKO OPAKOWANIA

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia