Szkocja. Pierwsza restauracja z eko certyfikatem

„Whitmuir The Organic Place” (Miejsce Ekologiczne – Whitmuir) to pierwsza restauracja w Szkocji, która wyróżniona została złotym znakiem Food For Life Catering Mark. Certyfikat przyznawany jest restauracjom, które stawiają na serwowanie żywności ekologicznej i lokalnej.

 

Food For Life to rodzaj certyfikatu i wyróżnienia jakim brytyjska organizacja promująca rolnictwo ekologiczne, Soil Association wyróżnia restauracje, stołówki i firmy cateringowe. Więcej informacji na temat standardu Food For Life w naszym tekście: Zrównoważony catering w Wielkiej Brytani coraz popularniejszy

 

Restauracja Whitmuir The Organic Place znajduje się w miejscowości West Linton i jest bezpośrednio połączona z gospodarstwem ekologicznym przy którym działa także sklepik, piekarnia oraz rzeźnik. Menu restauracji obfituje w potrawy oparte na żywności eko pozyskiwanej bezpośrednio w gospodarstwie lub od lokalnych dostawców. Także ryby poławiane są w regionie.

Przynajmniej 50% wykorzystywanych składników pochodzi ze Szkocji.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

Heather Anderson z Whitmuir The Organic Place tak skomentowała wyróżnienie:

Nawet gdy nie posiadaliśmy certyfikatu nasi klienci wiedzieli jakimi regułami posługujemy się konstruując menu. Teraz jednak mają udokumentowaną gwarancję tego, że jedzą ekologiczną lokalną żywność. Jedząc u nas klienci dbają o własne zdrowie, ale także wspierają lokalnych rolników i dostawców żywności oraz popierają system gospodarowania gwarantujący odpowiednie traktowanie zwierząt.

Obejrzyj materiał filmowy o Whitmuir The Organic Place (w j. angielskim):

 

Czytaj więcej na temat EKO CATERING na Biokurierze

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!

Przeczytaj także: Francja. Restauracje ekologiczne będą podlegać kontroli

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia