Projekt Odrolnika.pl z Laurem Gospodarności!

W sobotę, 4 czerwca br., podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyło się rozstrzygnięcie 2. edycji konkursu „Laur Gospodarności”. Nagrodę w kategorii Inspirujący Produkt roku przyznano rolnikom promującym sprzedaż bezpośrednią w ramach usługi „OdRolnika.pl”.

 

  • Nagrody przyznano w pięciu kategoriach:
  • Rozwój przedsiębiorczości wiejskiej,
  • Rozwój kapitału społecznego,
  • Harmonijny rozwój,
  • Harmonijna współpraca: gmina-bank spółdzielczy
  • Inspirujący projekt roku.

Nagrodę w tej ostatniej kategorii otrzymali równorzędnie projekt „Paczka od rolnika”, polegający na sprzedaży bezpośredniej produktów ekologicznych i tradycyjnych, który realizowany jest przez rolników z powiatu tarnowskiego oraz Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które realizuje projekt „Miejsca z Duszą” polegający na rozwijaniu turystyki tematycznej.

Nagrodę w imieniu inicjatywy odrolnika.pl odebrali Barbara Zych oraz Paweł Czaja, który przyjmując wyróżnienie powiedział: Nasza inicjatywa sprzedaży bezpośredniej ukazuje olbrzymi potencjał jaki tkwi na polskiej wsi. W dobie wzrastającej nieufności konsumentów w stosunku do producentów żywności oraz stosowania szkodliwych praktyk przez przemysł spożywczy to właśnie tradycyjny charakter wielu polskich gospodarstw produkujących w naturalny sposób z poszanowaniem zdrowia ludzi i środowiska staje się ich poważnym atutem. Dzięki sprzedaży bezpośredniej rolnik dostaje lepszą cenę za swój towar a konsument wie skąd pochodzi kupowana przez niego żywność. Sprzedaż bezpośrednia jest też szansą dla wielu małych i średnich gospodarstw a przez to szansą polskiej wsi na utrzymanie swego unikalnego charakteru.

Uroczystość uświetnił występ Grupy MoCarta, która wykonała krótki program muzyczno-satyryczny.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
Konkurs przeznaczony był dla gmin wiejskich, miejsko-wiejskich, banków spółdzielczych współpracujących z samorządami oraz Lokalnych Grup Działania i organizacji pozarządowych działających na terenach wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem i Galą objęli: Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Marek Sawicki. Gospodarzem uroczystości była Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – organizator konkursu.

 

Na Galę przybyło blisko 250 osób z całej Polski. Byli wśród nich przedstawiciele nominowanych w konkursie gmin, banków spółdzielczych, Lokalnych Grup Działania i organizacji pozarządowych. Uroczystości prowadzili Pani Danuta Holecka – znana dziennikarka telewizyjna oraz Pan Marek Zagórski Prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Czytaj więcej na temat projektu OD ROLNIKA.

 

Cotygodniowa porcja BioInformacji do Twojej skrzynki e-mailowej – zapisz się na nasz newsletter (lewy dolny róg strony)

[if !supportLineBreakNewLine]–>
<!–[endif]–>

Udostępnij artykuł:Brak postów do wyświetlenia