Poznań. Rusza jarmark ekologiczny Zielony Bazar

 W najbliższą sobotę rusza pierwszy kiermasz produktów ekologicznych w Wielkopolsce. Zielony Bazar powstaje na placu Bernardyńskim w Poznaniu. Jarmark odbywać ma się co tydzień.

Jak zapowiadają organizatorzy Zielonego Bazaru: 10 września o godzinie 9.00 na Placu Bernardyńskim staną stragany z żywnością ekologiczną przywiezioną przez rolników z całej Polski.

Organizatorzy zapowiadają także: świeże jabłka i pachnące sadem gruszki, miód prosto z pasieki ,tradycyjny chleb na zakwasie, prawdziwe masło, bogaty wybór serów, ekologiczne mięso i ryby a nawet kosmetyki. A wszystko to z certyfikatem BIO lub EKO. W dniu otwarcia Zielonego Bazaru zapraszamy na pokazy i darmowe warsztaty Jogi. Wystarczy wygodne ubranie a dla najmłodszych -konkursy i warsztaty ekologiczne. W programie między innymi tworzenie recyklingowych zabawek i instrumentów. Dla wszystkich: ekologiczna niespodzianka. Patronat nad Zielonym Bazarem objęła aktorka a zarazem propagatorka ekologicznego trybu życia – Katarzyna Bujakiewicz.

 

Zielony Bazar odbywać ma się co tydzień w sobotę w godzinach 9-15.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Organizatorami Zielonego Bazaru są: Zielona Spiżarnia i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Więcej informacji na temat inicjatywy znaleźć można na stronie www.zielonybazar.com.

 

Od redakcji:

Cieszymy się, że Poznań dołączył do grupy miast w których regularnie nabyć można żywność ekologiczną w sprzedaży bezpośredniej i trzymamy kciuki za powodzenie Zielonego Bazaru. Przypominamy, że żywność eko na regularnie odbywających się jarmarkach nabywać można w Warszawie, Wrocławiu i Toruniu. Regularnie o nich informujemy w naszym kalendarzu i cyklicznych newsach.

Zapraszamy także do sprawdzania działu JARMARKI EKOLOGICZNE.

Interesuje Ciebie sytuacja na rynku żywności ekologicznej? Sprawdzaj nasz dział BIO HANDEL

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia