Podyskutuj o etycznej modzie!

Moda łączy nas z ludźmi na całym świecie. Dlaczego? Ubrania są przez ludzi nie tylko noszone, ale także szyte. Jaki wpływ na życie pracowników fabryk odzieżowych z krajów Południa, gdzie zazwyczaj przenoszona jest produkcja ubrań, mogą wywrzeć nasze wybory konsumenckie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, Polska Akcja Humanitarna, zaprosiła Beauty Zibula (na zdjęciu). Jest ona od ponad 18 lat zaangażowana w walkę pracownic i pracowników fabryk odzieżowych o ich prawa. Opowie o swoich doświadczeniach i spostrzeżeniach na temat roli konsumentów i twórców mody w poprawie warunków pracy.

Spotkania odbywają w ramach projektu ?Modnie i etycznie? mającego na celu m.in. ukazania z perspektywy pracowniczej współzależności globalnych, jakie obserwować można na przykładzie przemysłu odzieżowego.

Polska Akcja Humanitarna serdecznie zaprasza na spotkania z Beauty Ntomblzodwa Zibula Wieloletnią pracownicą fabryk odzieżowych w RPA oraz  Zastępczynią Dyrektora Generalnego The South African Clothing and Textile Workers Union.

Program spotkań:
5 maja 2010r. (środa), godz. 11.00-14.00
Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru, Ul. Świeradowska 43, (budynek Szkoły Łazarskiego), budynek F, Warszawa.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

6 maja 2010r. (czwartek), godz. 15.00-17.00
EkoJa, ul. Bohdanowicza 5, Warszawa.
Spotkanie i dyskusja na temat roli edukacji globalnej w Polsce w poprawie wzajemnego zrozumienia pomiędzy społeczeństwami krajów globalnego Południa oraz Północy.

7 maja 2010r. (piątek), godz. 17.00-18.30
Plan B, Al. Wyzwolenia 18, (wejście od Pl. Zbawiciela), Warszawa.

?Twoje ubrania, twoja odpowiedzialność. Trudne wybory etycznej mody? – dyskusja na temat wpływu wyborów konsumenckich na sytuację pracowników fabryk w krajach globalnego Południa. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu ?Dekonsumpcja? organizowanej przez Grupę eFTe Warszawa. Więcej na temat pozostałych imprez na www.dekonsumpcja.pl.

Wszystkie wydarzenia patronatem objął portal informacyjny CSRinfo ? www.csrinnfo.org, jednocześnie zachęcamy przedstawicieli mediów do kontaktowania się w sprawie możliwości przeprowadzenia wywiadu z zaproszonym gościem.

Wszelkich informacji udziela koordynatorka projektu ?Modnie i etycznie:

Anna Paluszek ? anna.paluszek@pah.org.pl, tel. 508 349 598
Wstęp na wszystkie spotkania bezpłatny, będzie tłumaczenie z j. angielskiego.

{jcomments on}

Brak postów do wyświetlenia