Shay Cullan o Fair Trade w Poznaniu

Ojcec Shay Cullan –misjonarz, społecznik, publicysta, laureat licznych nagród, 2 krotnie nominowany do pokojowej nagrody Nobla przyjedzie do Poznania. Celem wizyty jest budowa wrażliwości na problemy społeczeństw krajów ubogiego Południa  i promocja idei Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade) jako modelu gospodarowania, który jest bardzo dobrą formą pomocy rozwojowej dla marginalizowanych społeczności ubogich krajów

W dniu 26.09 Shay Cullan będzie głosił kazania w parafii w Przeźmierowie, tam tez będzie zorganizowany kiermasz produktów SH, w tym także produktów z mango pochodzących z Preda Fundation- wytwarzanych z zachowaniem zasad Fair Trade. W kolejnych dniach planowane jest spotkanie z Prezydentem Poznania, z Biskupem Gądeckim, klerykami w seminarium oraz ze studentami na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.  – W ramach akcji odbywać się będzie promocja odpowiedzialnej konsumpcji jako modelu zachowań konsumenckich. Idea SH jest stosunkowo mało znana w Polsce podczas gdy w Wielkiej Brytanii rozpoznaje ją 70% społeczeństwa – zapowiada Tadeusz Makulski z Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu, które jest organizatorem wydarzenia.

Fundacja Preda obok opieki nad dziećmi ulicy, walczy tez o prawa lokalnych drobnych producentów. W ramach Sprawiedliwego Handlu dostarcza na rynek produkty z mango i innych owoców egzotycznych. W Polsce produkty te można znaleźć w ofercie Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu. Więcej informacji

Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu  jest organizacją pozarządową non profit, zajmującą się budowaniem wrażliwości społecznej w zakresie problemów ubogich społeczności globalnego Południa. Prowadzimy działania w obszarze edukacji globalnej, Sprawiedliwego Handlu i świadomej konsumpcji, a także sprzedaż produktów pochodzących od drobnych wytwórców zgodnych ze standardami Fair Trade.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Czym jest Sprawiedliwy Handel?

Biokurier o Fair Trade

 

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}

Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia