Naturalne pyszności, pokazy i eko edukacja – relacja z Natura Food 2010

Ponad 200 wystawców, 6500 odwiedzających, warsztaty, seminaria, pokazy kulinarne – w niedzielę 17 października zakończono III Dni
Naturalnej Zywności Natura Food 2010 w Łodzi.

Dla handlowców Natura Food to okazja do znalezienia nowych klientów i kontaktów, konsumenci poszukują regionalnych specjałów, których na co dzień nie można znaleźć w sklepach. Na targach nie brakowało także osób, które planują w najbliższym czasie otwarcie sklepu z żywnością ekologiczną i naturalną.

W trakcie targów odbyły się finały kilku konkursów. Medale Natura Food 2010 w kategorii najlepszy produkt ekologiczny otrzymała: Ekologiczna Czekolada Deserowa + Prażone Ziarno Kakao wytworzona przez Manufakturę Czekolady. W kategorii naturalne produkty niecertyfikowane triumfował Boczek szlachetny marynowany firmy Fungopol, a za najlepszy produkt pośród żywności tradycyjnej jury uznało Nalewkę żurawinową firmy ZPS Stefan Skierwawski.

Więcej o konkursie na Medale Natura Food 2010

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Natura Food to nie tylko targi, to także impreza, w trakcie której można się wiele dowiedzieć. Wystawom towarzyszyły m.in.: warsztaty i prezentacje kulinarne (w tym Laboratoria Smaku przygotowane przez Slow Food) oraz panel edukacyjny Świadomy Konsument, którego działanie koordynował Instytut Spraw Obywatelskich. Właściciele sklepów z żywnością ekologiczną mieli natomiast możliwość uczestniczenia m.in.: w warsztatach związanych z merchandisingiem (w skrócie rzecz ujmując warsztaty te pomagały w odpowiedzi na pytanie jak układać produkty na sklepowej półce, tak aby wyglądały najładniej i najlepiej się sprzedawały).15 października odbyła się także organizowana przez redakcję Biokuriera konferencja Nowe Trendy Na Rynku Ekologicznym. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie! Nasi prelegenci przedstawili tematykę: sprzedaży bezpośredniej żywności ekologicznej, sprawiedliwego handlu, współpracy organizacji pozarządowych i eko-sklepów, kosmetyków ekologicznych oraz naturalnych tekstyliów. Już wkrótce prezentacje dostępne będą do pobrania na naszej stronie. Zapraszamy!

W sobotę, 16 października, miał miejsce finał Krajowego Konkursu Na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne. W Kategorii „Ekologia-środowisko” zwyciężyło gospodarstwo Aleksandry i Mieczysława Babalskich a w kategorii „Ekologiczne gospodarstwo towarowe” nagrodę przyznano Jarosławowi Sendrowiczowi.

Więcej o konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne

Kiedy następne Targi?

Organizatorzy zapowiadają, że IV Dni Naturalnej Żywności Natura Food odbędą się w dniach 14-16 października 2011 roku

 


Bądź na bieżąco – dołącz do nas na Facebook!

 

Biokurier na Twitterze – sprawdź


 

Brak postów do wyświetlenia