Konferencja Fair Trade Towns w Poznaniu

Dyskusja na temat dalszego rozwoju Miast przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu oraz warsztaty tematyczne – to główne atrakcje konferencji Fair Trade Towns, która z udziałem międzynarodowych gości, odbędzie się w listopadzie w Poznaniu.

Na konferencji organizowanej przez Miasto Poznań oraz Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu w ramach projektu Aware & Fair spodziewanych jest około 150-200 gości z całego świata. Konferencja będzie okazją do dyskusji nad dalszym rozwojem ruchu Miast przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu (ang. Fair Trade Towns). W programie przewidziano również warsztaty.

Czym jest ruch Fair Trade Towns?

Kampania Fair Trade Towns (Miasta Sprawiedliwego Handlu) zapoczątkowana została w 2000 roku przez grupę entuzjastów Sprawiedliwego Handlu z brytyjskiego miasteczka Garstang. W ciągu jednej dekady przeprowadzono szereg akcji promocyjnych, organizowanych przez wolontariuszy. Na początku 2012 roku kampania Miasta przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu objęła ponad 1 100 miast z 25 krajów świata, wśród kandydatów do tego tytułu znalazły się również polskie miasta – Gdańsk i Poznań.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Być może podczas konferencji pierwsze polskie miasta otrzymają tytuł Miast przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu!

Więcej informacji na temat konferencji: www.fttconf2012.fairtrade.org.pl
Więcej informacji na temat ruchu Miast przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu: www.miasta.fairtrade.org.pl

Zapraszamy także do sprawdzania naszego działu FAIR TRADE

Brak postów do wyświetlenia