Kielce. Eko Bazar „Prosto ze wsi” – kolejna edycja

Kielecki Eko Bazar wystartował we wrześniu i tak co miesiąc w każdą drugą sobotę miesiąca kwitnie handel na Batalionów, nomen omen, Chłopskich, w siedzibie Smart Center organizatora eko bazaru.

– Jak mówi sama nazwa, na bazarze znajdziemy mnóstwo produktów prosto ze wsi; są kozie sery od Pani Agnieszki Kobryń, sery długo dojrzewające z serowni Podłazy, zawsze bajecznie kolorowe stoisko państwa Teresy i Leszka Czekajów z Barda, które kusi dyniami Hokaido i jarmużem.  Pyszne wędliny to stoisko państwa Bednarskich, pani Wisia Jaworska zachęca swoimi nalewkami, a pan Bogdan Chara poleca przeróżne oleje, kasze i makarony. Wino z Winnicy nad Jarem państwa Paciura to dopełnienie wykwintnej kolacji.

Oto kilka zdjęć z bazaru:

Wokół pachnie swojskim chlebem, a poza tym są jajka, miody, przyprawy, przetwory i soki tłoczone na zimno z Pęczelic k/ Buska. W grudniu dołączyła Pani Alicja z pierogami wypełnionymi przedziwnymi farszami. Każdy tu coś dla siebie znajdzie. Począwszy od lutego Eko Bazar odbywa się, ze względu na prośby klientów co dwa tygodnie – mówi manager Smart Center – Beata Bardzyńska.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     
  • Najbliższa edycja 22 lutego 2014r od 9.00.
  • Gdzie: Smart Center, Batalionów Chłopskich 50, 25-671 Kielce

Brak postów do wyświetlenia