Indie krajem roku na najbliższych Targach BioFach

Ekologiczna żywność i kosmetyki, ale przede wszystkim eko tekstylia (tutaj Indie są liderem) z Indii znajdą się w centrum uwagi w trakcie najbliższych Targów BioFach w Norymberdze.

 

Przedstawiciele instytucji promujących i wdrażających, rolnictwo ekologiczne w Indiach podkreślają rosnące zainteresowanie rolników, konsumentów i importerów. Indyjski minister handlu, Rahul Kullar podkreśla, że: W ciągu 5 lat, w zakresie produktów ekologicznych, Indie powinny osiągnąć poziom eksportu na wysokości miliarda dolarów Amerykańskich.

 

Tylko w 2009 roku z Indii wyeksportowano 54 000 ton ekologicznych produktów. Eksport to jednak nie wszystko. Indyjscy handlowcy i międzynarodowi eksperci zauważają, że wzrasta także popyt wewnętrzny, choć wciąż zainteresowanie ekoproduktami z Indii jest znacznie większe poza granicami tego państwa niż w jego granicach.

Przedstawiciele indyjskich sieci sklepów z żywnością BIO i produktami eko odnotowują wzrost sprzedaży w okolicach 70% rocznie. W Bombaju, co tydzień odbywa się jarmark żywności ekologicznej.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     


Przede wszystkim ekologiczna bawełna


Przede wszystkim ekologiczna bawełna

Indie to, według Organic Cotton Farm and Fibre Report, bezapelacyjnie największy producent ekologicznej bawełny na świecie. To właśnie stamtąd pochodzi ok. 80% tego surowca.

Uprawą bawełny trudni się około 220 000 rolników ekologicznych na ok. 260 000 hektarach (to bardzo niewielkie farmy). W trakcie Targów BioFach zaprezentowana zostanie specjalnie przygotowana Aleja z Eko Tekstyliami, która promować będzie nie tylko ekologiczną bawełnę, ale także indyjską kulturę i rękodzieło.

 

Targi BioFach to największa światowa impreza wystawiennicza produktów ekologicznych. Najbliższa edycja odbędzie się w Norymberdze w dniach 15 – 18 lutego 2012. Więcej informacji na temat Targów BioFach 2012.

Na zdjęciu: Indyjskie rolniczki w trakcie żniw (fot. BioFach)

Chcesz być na bieżąco z BIO? Zapisz się na nasz newsletter (u dołu po lewej stronie)
lub sprawdź nasze profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter!     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!

 Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia