Ekologiczna czekolada deserowa Manufaktury Czekolady z Medalem Natura Food 2010

 

Ekologiczna czekolada deserowa + prażone ziarno kakao – to produkt, który zwyciężył w konkursie Złoty Medal Natura Food 2010 w kategorii certyfikowanych produktów ekologicznych. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 15 października w trakcie III Targów Naturalnej Żywności w Łodzi.

Ekologiczna czekolada deserowa + prażone ziarno kakao to produkt wyrabiany ręcznie z wyselekcjonowanych ziaren kakao pochodzących z upraw ekologicznych. Nie zwiera sztucznych dodatków i konserwantów. Producentem jest Manufaktura Czekolady z Cegłowa (woj. mazowieckie).

 

Tomasz Sienkiewicz i Krzysztof Stypułkowski z Manufaktury Czekolady prezentują Medal Natura Food.

Jurorzy konkursu postanowili przyznać również 2 wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymało Smoothie BIO (brzoskwiniowo – bananowo – jabłkowe) firmy Bio Food z Ciechocina (woj. kujawsko – pomorskie), a drugie otrzymał Ekologiczny Ogórek Kołobrzeski z gospodarstwa ekologicznego Piotra Woźnickiego z Sątysza (woj. zachodniopomorskie).

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Przygotowania do degustacji Smoothie Bio Piotr Woźnicki prezentuje wyróżnione w konkursie Ekologiczne Ogórki Kołobrzeskie


Przeczytaj:

Nagrody przyznawano także w kategoriach: produkt naturalny niecertyfikowany i produkt tradycyjny. Oto wyniki.

Produkt naturalny niecertyfikowany:

Medal: Boczek szlachetny marynowany firmy Fungopol
Wyróżnienia: Nalewka żurawinowa firmy ZPS Stefan Skierwawski

Produkt tradycyjny
Medale:

  • Węgorz wędzony w skórce z Tradycyjnej Wędzarni Warmińskiej
  • Jędrzejowski Twarożęk Śmietankowy z Jędrzejowskiej Spółdzielni Mleczarskiej

Wyróżnienia:

  • Miód Lipowy z Gospodarstwa Pasiecznego „Barnik Mazurski”
  • Makaron Radziwiłłowski z Gospodarstwa Rolnego Violetty i Dariusza Marcinkowskich
  • Płoć na królewski stół firmy Handlowo – Usługowej Mirosław Dworek
  • Do konkursu zgłoszono 29 produktów.

Relacja z Targów Natura Food, materiały z konferencji Nowe Trendy na Rynku Ekologicznym, wyniki konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne już wkrótce na łamach Biokuriera.

 

 

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia