Bio Festyn w Starym Mieście pod Śnieżnikiem

Bez glutenu też się da – to hasło przewodnie Bio festynu organizowanego po raz kolejny w Starym Mescie pod Śnieżnikiem, tuż przy granicy polsko – czeskiej.

Bio Festyn (Bioslavnosti) organizowany jest od 9 lat i cieszy się bardzo dużą popularnością. Ta impreza łączy w sobie możliwość nabycia i skosztowania wysokiej jakości żywności z okazją do posłuchania dobrej muzyki i wzięcia udziału w najróżniejszych zajęciach kulturalnych. Ubiegłoroczną edycję odwiedziło 3000 ośób. Tegoroczny Bio Festyn odbędzie się 12 lipca 2014 (sobota)

O tym jak funkcjonować bez glutenu

Jak zapowiadają przedstawiciele PRO-BIO, organizatora wydarzenia: Głównym gościem będzie Pani mgr Zuzana Koblíková – autorka książki „Gotuję z pasją: bez mleka, glutenu i jajek”, fachowy doradca w dziedzinie diety bezglutenowej i zarazem kucharka z zamiłowania. O tym, dlaczego wprowadzać produkty bezglutenowe także do jadłospisu ludzi zdrowych, o pozytywnym wpływie produktów bezglutenowych na nasz układ trawienny jak również o wielu ciekawych przepisach kulinarnych, odwiedzający dowiedzą się na „stoisku bezglutenowym” oraz z rozmów odbywających się na podium.

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Program dla dzieci

W trakcie Bio Festynu najmłodsi będą mogli wziąć udział w programie o tematyce ekologicznej, przygotowanym przez Ośrodek Wychowania Ekologicznego z Szumperka. Przygotowane zostaną także warsztaty, przedstawienia teatralne i inne atrakcje.

Sprawdź jak powstaje bio żywność

W trakcie Bio Festynu zwiedzać będzie można budynki firmy PRO-BIO, które mieszczą się w Starym Mescie pod Śnieżnikiem. – Zainteresowani będą mogli zwiedzić nowy młyn produktów bezglutenowych oraz ich pakowalnię i magazyn, a także śledzić cały proces produkcji – od ziaren aż do zapakowanych mąk, kasz i innych produktów – mówi Lenka Suverikova z PRO-BIO.

PRO-BIO jest czeską firmą usytuowaną w Starym Mieście pod Śnieżnikem (Staré Město pod Sněžníkem), działającą w zakresie:przetwórstwa i produkcji produktów spożywczych BIO pochodzenia roślinnego, sprzedaży hurtowej produktów spożywczych BIO oraz surowców,  jak również ich importu i eksportu, produkcji i obrotu nasionami BIO.

Atrakcje muzyczne

Punk-folkowa piosenkarka a zarazem mama trojga dzieci Karolína Kamberská otworzy część muzyczną Bio Festynu. Oprócz niej wystąpią: Tony Ducháček & Garage, następnie wystąpią elektro countryrockowa kapela Nylon Jail, w stylu triphop-pop zagra kapela Gang ala basta a wieczorem w nastrój ska wprowadzi gości grupa STO ZVIRAT. Późnonocne godziny wypełni swą eksperymentalną muzyką Mojmir Papalescu.

Co: BioFestyn

Gdzie: Stare Mesto pod Śnieżnikiem (Czechy), kilka kilometrów od granicy z Polską
Kiedy: 12 lipca 2014

Brak postów do wyświetlenia