Dolnośląskie. Święto niezapominajki w gospodarstwie ekologicznym

Degustacja żywności ekologicznej, możliwość samodzielnego zbioru i zakupu plonów, zwiedzanie gospodarstwa – to tylko niektóre z atrakcji Święta Niezapominajki, które Krystyna i Robert Wagnerowie organizują 28 maja w gospodarstwie ekologicznym w Lubnowie (woj. Dolnośląskie).

 

– W ten sposób chcemy otworzyć sezon letni. Cała impreza rozpocznie się o godzinie 14 ekologicznym obiadem w formie szwedzkiego stołu. Przygotowane będą także pyszne desery. Oferta naszego gospodarstwa obejmuje niemal całą gamę warzyw, dlatego dostępne będą m.in.: szpinak, koper, botwinka, sałaty. Liczymy, że uda się także spróbować pierwszych truskawek! – zapowiada rolnik ekologiczny Robert Wagner (na zdjęciu wraz z żoną Krystyną).

 

Pięknie położone, demonstracyjne gospodarstwo ekologiczne Krystyny i Roberta Wagnerów znajduje się we wsi Lubnów 10 w województwie Dolnośląskim (powiat: Ząbkowice Śląskie, gmina: Ziębice). Gospodarstwo znajduje się 10 km za Zębicami przy drodze 285, w kierunku Paczkowa.

Rolnicy zapraszają do odwiedzania swojego gospodarstwa zorganizowane grupy (do 30 osób) także w innych terminach. Ciekawe miejsca, które można zobaczyć w okolicy to:

– Paczków (polskie Carcassonne)
– Henryków (Opactwo Cystersów)
– Ząbkowice (Krzywa Wieża)
– Złoty Stok (kopalnia złota)

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Do granicy z Czechami jest tylko 5 km. U naszych południowych sąsiadów warto zwiedzić Zamek Javornik.

Kontakt z rolnikami: tel.kom.: 691 146 844

Zapraszanie klientów do gospodarstw to znakomita forma sprzedaży bezpośredniej, a także zwiększania świadomości wśród konsumentów. Taka forma działalności jest bardzo popularna wśród rolników ekologicznych z Zachodniej Europy. Zyskuje sobie także coraz więcej zwolenników w Polsce. Roman Wagner pierwszy raz spróbował w zeszłym roku. –To był duży sukces. Przyjechało mnóstwo ludzi. Zorganizowalismy dla nich poczęstunek, można było także porozmawiać z dietetykami i naturalistami – wspomina.

Brak postów do wyświetlenia