Sprawiedliwy Handel podbija Europę

29 listopada w Warszawie rozpoczyna się międzynarodowa konferencja nt. rozwoju Sprawiedliwego Handlu  w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W wydarzeniu  bierze udział ponad 80 przedstawicieli organizacji pozarządowych z Polski, Czech, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Węgier.  Wśród uczestników są także przedstawiciele  biznesu.

 

W konferencji „Rozwój Sprawiedliwego Handlu w Europie Środkowej i Wschodniej”, organizowanej przez Koalicję Sprawiedliwego Handlu oraz Fairtrade Labelling Organizations International, wezmą udział przedstawiciele kilkunastu organizacji promujących Sprawiedliwy Handel w naszej części Europy. Pomysły na skuteczny rozwój idei Sprawiedliwego Handlu zaprezentują członkowie organizacji z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Niemiec — krajów, w których Sprawiedliwy Handel jest powszechnie znany wśród obywateli.

 

Ruch Sprawiedliwego Handlu jest formą pomocy rozwojowej realizowanej na rzecz lokalnych społeczności drobnych wytwórców i pracowników najemnych z krajów rozwijających się. W ramach Sprawiedliwego Handlu prowadzona jest certyfikacja produktów w systemie Fairtrade. Do standardów należą długoterminowe kontrakty zapewniając przedpłaty na plony, zapłata wyższych od rynkowych gwarantowanych cen minimalnych oraz premii socjalnych na rozwój lokalnych społeczności.

Sprzedaż produktów z certyfikatem Fairtrade stale rośnie

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

W 2009 r. wyniosła 3,4 mld euro, o 15% więcej w stosunku do roku poprzedniego. Połowa konsumentów w krajach zachodnich rozpoznaje znak Fairtrade. Jednocześnie w takich krajach jak Polska, Czechy, Słowacja, Rumunia czy Węgry rodzi się coraz więcej inicjatyw promujących tę ideę.

Produkty certyfikowane Fairtrade są również coraz częściej dostępne na polskim rynku o czym regularnie informujemy na łamach Biokuriera. (Sprawdź: Produkty Fair Trade w Tesco)

Więcej informacji o Sprawiedliwym Handlu oraz działaniach podejmowanych przez Koalicję Sprawiedliwego Handlu można znaleźć w serwisie www.fairtrade.org.pl

 

Biokurier jest patnerem Koalicji Sprawiedliwego Handlu

 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia