Przybywa upraw ekologicznych w Europie

 Prawie 10 mln hektarów ziemi w Europie uprawianych jest ekologicznie i objętych certyfikacją – informują specjaliści ze szwajcarskiego Instytutu Badawczego Rolnictwa Ekologicznego (FIBL).

 

W 2010 roku na kontynencie europejskim odnotowywano dalszy przyrost powierzchni ekologicznych upraw. Już niedługo osiągnią one prawie 10 mln hektarów. W 2010 roku gospodarstwa ekologiczne zajmowały powierzchnię 9,7 mln ha, co stanowi 2% całkowitej powierzchni rolnej – informuje Helga Willer, ekspert z Instytutu Badawczego Rolnictwa Ekologicznego (FIBL) ze Szwajcarii.

Na terenie Unii Europejskiej prawie 9 mln ha w 2010 r uprawiano metodami ekologicznymi (około 5% wszystkich gruntów rolnych). W porównaniu z rokiem 2009 powierzchnia upraw ekologicznych zwiększyła się o 0,5 mln ha.

Prym w tej dziedzinie wiedzie Hiszpania, która posiada 1,5 mln ha bio upraw. Tuż na nią plasują się Włochy (1,1 mln ha), Niemcy (1 mln ha) oraz Francja (0,85 mln ha). Helga Willer podkreśla, że największy wyrażony w liczbach bezwzględnych wzrost powierzchni odnotowano we Francji – 170 tys. ha i w Hiszpanii – 125 tys. ha.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym

Brak postów do wyświetlenia