Greenpeace opublikował raport ?Prawdziwe koszty upraw GMO?

Sektor biotechnologiczny zachwyca się osiągnięciami inżynierii genetycznej i traktuje ją jako uniwersalne rozwiązanie globalnych i lokalnych problemów. Raport opublikowany przez Greenpeace dostarcza danych, które zdecydowanie nie dają podstaw do takiego optymizmu. Zanikająca bioróżnorodność, problemy ekonomiczne , podatność upraw na szkodniki ? to tylko niektóre z naświetlonych przez raport “Prawdziwe koszty upraw GMO” problemów, z którymi borykają się rolnicy wykorzystujący GMO.

 

Przygotowane przez Greenpeace opracowanie prezentuje także przykłady rozwiązań tradycyjnych, prowadzących do zachowania zrównoważonego charakteru przyszłego rolnictwa światowego. Autorzy raportu piszą: W najbardziej kompleksowym badaniu na temat rolnictwa na świecie Pt. ?Międzynarodowa ocena wpływu nauk i technologii rolniczych na rozwój (IAASTD)? potwierdzono kluczową rolę rolnictwa ekologicznego we wspieraniu działalności małych gospodarstw rolnych i zapewnieniu wyżywienia dla przyszłych pokoleń. Greenpeace wspiera rolnictwo ekologiczne, będące źródłem zdrowych upraw i żywności wysokiej jakości, zarówno teraz, jak i w przyszłości. Rolnictwo prowadzone w sposób ekologiczny pomaga chronić glebę, zasoby wodne i klimat, promuje zróżnicowane biologiczne (bioróżnorodność), a także nie zanieczyszcza środowiska produktami chemicznymi i produktami wytwarzanymi z użyciem inżynierii genetycznej.

Raport można pobrać na stronach Greenpeace.

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

 


 

Jeśli chcą być Państwo na bieżaco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!

 


 

{jcomments on}

Brak postów do wyświetlenia