Francja. Regulacje ekologicznego połowu alg

Określenie stref,w których można łowić algi (w Polsce używa się też nazwy: japońskie kryształy) ze stanu dzikiego oraz,w których można prowdadzić hodowlę – to najważniejsze efekty regulacji opracowanych we Francji. Oparte są one na prawie unijnym (Dyrektywa UE 2009).

Dokument opublikowany został we Francji na początku lipca, ale wejdzie w grudniu 2010. Jak podaje serwis prasowych norymberskich Targów BioFach, regulacje te już teraz mogą być wykorzystywane przez jednostki certyfikujące do kontroli ekologicznego połowu alg.

 

źródło: Inter Bio Bretagne
fot. www.sxc.hu

 

 

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

 

Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z aktualnościami i artykułami zamieszczanymi na https://biokurier.pl zapraszamy do skubskrypcji newslettera (po lewej stronie u dołu)!
Raz w tygodniu dostarczamy porcji świeżych informacji!

 


 

{jcomments on}
Nowe trendy na rynku ekologicznym ? to temat konferencji organizowanej przez redakcję Biokuriera w ramach najbliższej edycji (15-17 października) Targów Natura Food w Łodzi. Nasi prelegenci przybliżą słuchaczom tematy sprawiedliwego handlu, naturalnej kosmetyki, eko tekstyliów, ekoproduktów dla dzieci. Handlowcy będą mieli okazję dowiedzieć się jak włączyć się w ogólnopolskie kampanie dotyczące zdrowego odżywiania.

Brak postów do wyświetlenia