Nie wyrzucaj, oddaj. Nie kupuj, zabierz. Zaadoptuj roślinę!

Mają imiona, są zadbane i szukają nowego domu. W jednej z warszawskich galerii handlowych ruszył Punkt Adopcji Roślin. Ale to nie jedyna taka inicjatywa w Polsce. 

Powodów, dla których ludzie decydują się oddać rośliny doniczkowe jest wiele: przeprowadzka, alergia, zmiana wystroju czy nieumiejętna pielęgnacja to tylko niektóre z nich. Dotychczas najczęściej były one albo wyrzucane na śmietnik, albo stawiane obok niego, by ktoś mógł je zabrać. Mieszkańcy Warszawy mają jednak inną możliwość: oddać kwiatka do Punktu Adopcji Roślin, który mieści się w galerii handlowej w podwarszawskich Łomiankach.

Źródło: facebook.com/galerialomianki/

Kwiaty doniczkowe, którym dodatkowo nadaje się imiona, szybko znajdują nowych właścicieli. Gdzie ich szukać? We Współdzielni. Jest to lokal, w którym promuje się lokalne inicjatywy, również te bliskie idei zero waste. W tym miejscu można nie tylko zaadoptować roślinę, ale też wymienić się książkami.

Naturalne nawozy dla kwiatów doniczkowych

Podoba Ci się to, o czym piszemy?     

Zaadoptuj roślinę. Inicjatyw jest więcej

Niechcianymi roślinami zajmuje się od 2015 r. również Fundacja Schronisko dla Roślin. Działa na terenie całej Polski. Zasady jej działania są proste: w mediach społecznościowych pojawia się informacja o roślinie, która szuka nowego domu wraz z miejscem, w którym można ją odebrać. Chętni zgłaszają się, wysyłając wiadomość prywatną. Kto pierwszy, ten lepszy.

Źródło: facebook.com/schroniskodlaroslin
Źródło: facebook.com/schroniskodlaroslin

Dziś rośliny doniczkowe kupić można niemal wszędzie, jednak wątpliwości budzić może ich jakość. Niekiedy bardzo szybko marnieją, są nawożone. Po co jednak wydawać pieniądze, skoro można skorzystać z akcji adopcji roślin? Takie inicjatywy to samo dobro: dla ludzi i dla środowiska. Popieramy!

Brak postów do wyświetlenia