Ten serwis używa cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Sprawdź naszą politykę prywatności.
Zwiń
Newsletter
Bądź na bieżąco z nowościami w świecie BIO i naszym serwisie. Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera!


Aktualności
Eko jarmarki w Polsce - mini przewodnik
środa, 17, kwiecień 2013 08:41

Jarmarki, bazary, kiermasze z certyfikowaną żywnością ekologiczną, ale także produktami lokalnymi i tradycyjnymi przeżywają w ostatnich miesiącach renesans. Postanowiliśmy zebrać informacje o nich w jednym miejscu. Zapraszamy do lektury mini - przewodnika.

Biobazar Warszawa

Adres: Żelazna 51/53, Warszawa
(dawna fabryka Norblin)
W każdą sobotę od 8:00 do 16:00.

Kontakt: 22 620 09 18 (Dagmara Pająk)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tu kupisz wędliny, mięso, drób, nabiał, jaja, owoce, warzywa, przetwory,  ryby, ciasta i ciastka, soki, pieczywo, wyroby garmażeryjne, oleje, kosmetyki, środki czystości. Na BioBazarze wszystkie produkty mają certyfikat ekologiczny.

Więcej informacji i aktualności na stronie internetowej i profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/BioBazar.Wwa

Otwarte Wrota Warszawa

Są to spotkania rolników ekologicznych z konsumentami odbywające się 2-3 razy w miesiącu w Otwocku, Wilanowie i zaprzyjaźnionych gospodarstwach.
Informacje i kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
http://www.ekolandwschodniomazowiecki.pl/

Na jarmarkach z cyklu Otwarte Wrota można się zaopatrzyć w ekologiczne produkty, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o ekologii gospodarstwa, pochodzeniu dostępnych towarów  jak również o tradycji lokalnej, a nawet obejrzeć wystawy twórców ludowych, uczestniczyć w ciekawych pokazach wyrobów tradycyjnych (np. pieczenie sękacza, lepienie pierogów, wyrób makaronu, pieczenie ciastek ze skwarek i inne).


Dokładny grafik spotkań (do czerwca) z rolnikami ekologicznymi z cyklu „Otwarte wrota” można zobaczyć w naszym artykule:
Jarmarki z żywnością EKO – Otwarte Wrota, znamy daty

Zamówienia i informacje 602661387, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 503383982, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. www.ekolandwschodniomazowiecki.pl

Nowy Targ Warszawa

W każdą sobotę od 9.00 do 15.00 w Nowym Teatrze na Mokotowie (ul. Madalińskiego 10/16, 02-513 W-wa) odbywa się Nowy Targ. Parkować można na ulicy.

To wydarzenie wyjątkowe, bo bardzo wszechstronne. Pierwszy targ gościł ponad 30 wystawców. Można będzie kupić produkty spożywcze i rękodzieło bezpośrednio od rolników i wytwórców, kwiaty od ogrodników, obejrzeć wystawy, brać udział w wydarzeniach kulturalnych (koncerty), warsztatach edukacyjnych (także dla dzieci), podziwiać sztukę młodych twórców, nawiązać kontakty lub po prostu miło spędzić czas przy kawie. Przestrzeń Nowego Teatru będzie więc wypełniona atrakcjami.

Z produktów regionalnych do kupienia będą: świeże owoce i warzywa, przetwory, wędliny, drób i mięso, ryby, jaja, nabiał, sery i pieczywo, pasztety, soki i wiele innych.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (Dagmara Pająk)
22 620 09 18
Aktualności: https://www.facebook.com/NowyTarg.Wwa

Le Targ Warszawa

W każdy czwartek i sobotę od 10.00-19.00 zawsze w Szarej Cegle: ul.Królowej Aldony 5
Patronem wydarzenia jest jest Slow Food Youth Warszawa.
Kontakt: 22 616 42 19, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Organizatorzy opisują Le Targ jako wydarzenie i miejsce, gdzie można kupić dobrą, nieprzetworzoną żywność bezpośrednio od producentów. Jedna z organizatorek (Zuza) mówi: „Jak widać na przykładzie naszego targu, transakcja kupno-sprzedaż może mieć ludzką twarz, co więcej może być ruchem społecznym. Zakupy żywności nie muszą być bezmyślną, nawykową czynnością. Nawet nie powinny.” (cytat pochodzi z tekstu na temat targu na stronie: http://wrzacakuchnia.pl/2013/01/lokalnie-zdrowo-le-targ/)

Le Targ dla Saskiej Kępy : każdy czwartek/sobota (10-19)
ul.Królowej Aldony 5 / Szara Cegła

Le Targ dla Powiśla : każdy piątek (10-18)
ul.Solec 44 / Klub Solec 44

Le Targ dla Śródmieścia : 14.04. niedziela (11-18)
ul.Żurawia 32/34 / Bufet Centralny

Le Targ Regionalia 2013 : 19-21.04.2013 pt,sb,nd (10-18)
ul.Marsa 56c / Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska

Le Targ dla Pragi : 12.05. sobota (10-18)
ul. Inżynierska 3 / Zagłębie Artystyczne Inżynierska

Le Targ Plac Zabaw - start: 19.05.2013
ul. Myśliwiecka 9 / Plac Zabaw : każda niedziela (10-18)
... w razie niesprzyjającej pogody (deszcz) atrakcje przeniesione do:
ul. Nowy Świat 27 / Klub Powiększenie

Aktualności: https://www.facebook.com/LeTargMarket
http://www.szaracegla.pl

Tygiel Poznań

Pierwsze spotkanie miało miejsce w tym roku w Wielki Czwartek przed Wielkanocą. Pisaliśmy o tym w Biokurierze.

Jak planują organizatorzy Tygiel pojawiać się będzie co dwa tygodnie w czwartki, z nadzieją iż wraz ze wzrostem zainteresowania wydarzeniem, uda się je organizować nawet co tydzień. Odbywa się w samym centrum miasta: przy ul. 27 Grudnia 11, w nowopowstałym Studio REforma – łączącym centrum designu z restauracją, w godzinach 13-21.
Kontakt: 608 551 140
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kupić można było m.in. kozie sery od Marka Grądzkiego, przetwory tradycyjne, wędliny, wędzone ryby spod Mosiny, znane hiszpańskie oliwy Casas de Hualdo a także świeżo mielone kawy i ekologiczne jajka z Wielkopolski, Wędliny Dr. Maryniaka, łomnickie sery oraz pierogi, pierogi wągrowskie z Gryszczeniówki.
Podobna oferta dobrej żywności prosto od producentów będzie dostępna za każdym razem. Można liczyć na produkty „codziennej potrzeby” jak mleko czy chleb w dobrych cenach, bo będzie to towar prosto ze źródła. Mniej więcej połowa z dostępnych produktów nieprzemysłowych będzie ze znakiem żywności ekologicznej.

Aktualności na stronie:
https://www.facebook.com/TYGIELbyREforma

Jarmark BoZeWsi Trójmiasto

Ta impreza to inicjatywa studencka koła naukowego Strateg (to organizacja działająca przy Instytucie Organizacji i Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim od 1996 roku). Celem jest zbliżenie producentów, także ekologicznych, i konsumentów, by ułatwić zakup lokalnej, nieprzetworzonej, zdrowej żywności, a przez to także zbudować świadomość dobrego żywienia. Pisaliśmy o tym w Biokurierze.

Kontakt: 515 177 097, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   http://www.knstrateg.pl

Pierwszy targ świeżych owoców i warzyw, produktów nabiałowych i rozmaitych przetworów odbył się 1 marca od 15.00-19.00. Będzie miał miejsce cyklicznie co dwa tygodnie w Domu Zarazy w Gdańsku Oliwie, ul. Stary Rynek Oliwski 15 (wejście od ul. Cystersów). Wstęp wolny.
Zakupić można było między innymi:
- zdrowe warzywa prosto od dwóch kaszubskich rolników,
- kiełbasę, miód pitny, piwo pszeniczne i inne domowe przysmaki dostarczone przez Izbę Smaku i Trunków Domowych w Parparach,
- pyszne kozie sery wytworzone w Gospodarstwie Kaszubska Koza,
- tradycyjny Miód Pszczółkowski od Gminnego Koła Pszczelarzy w Pszczółkach,
- oliwę i wino o prozdrowotnych właściwościach i niepowtarzalnym smaku
- tradycyjnie wytwarzane, zdrowe, wędliny bez konserwantów, wzmacniaczy smaków czy innych chemicznych dodatków- J.M. Spychalscy
- zioła: jadalne oraz dekoracyjne, zarówno w doniczkach, jak i opakowaniach- od: Ogrodnictwo Lawenda.
Aktualności na stronie:
https://www.facebook.com/bozewsi

Krótka Droga Wrocław

Bazar żywności ekologicznej organizowany jest we Wrocławiu co tydzień w sobotę w kawiarni Falanster przy ulicy Św. Antoniego 23.

Godziny: 11.00 - 13.30.
Działanie bazaru koordynuje Beata Wideł z kawiarni Falanster (609 661 330).
Celem jest umożliwienie zakupów produktów ekologicznych bezpośrednio od rolników i producentów. Konsument spotka tu rolników z regionu Dolnego Śląska. Można zakupić certyfikowaną żywność ekologiczną: owoce, warzywa, nabiał (w tym produkty z mleka koziego), pieczywo, jajka oraz przetwory.
Aktualności: https://www.facebook.com/pages/FALANSTER/106920873872

Eko bazar Lublin

Bazar produktów wyłącznie ekologicznych, wprost od lokalnych producentów, odbywa się w każdą sobotę w godzinach 08:00 - 17:00 pod adresem: ul. Bramowa 4 i 6 w Lublinie na Starym Mieście. Jest możliwość zaparkowania samochodu.
Kontakt: 785 626 340 (Katarzyna Wasąg)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Można kupić owoce, warzywa z Kozienic i Grądów, nabiał, pieczywo a nawet co ciekawe produkty z  korzenia żeń-szenia i jego sadzonki.
Informacje i aktualności:
http://ekobazar.org/
https://www.facebook.com/EkoBazarLublin

Jarmark Toruński

Jarmark odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w Toruniu. Organizatorami są rolnicy z Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia Producentów Ekologicznych EKOŁAN.
www.eko-lan.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

oprac. Małgorzata Górska

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Cz Kwi 24 @13:00 - 07:00PM
Poznań. Tygiel
So Kwi 26 @09:00 - 01:00PM
Poznań. Zielony Targ
So Maj 03 @09:00 - 01:00PM
Poznań. Zielony Targ
kwiecień 2014
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4