Aktualności
Odprężające beczki cedrowe
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Ocena 0.00 (0 Głosów)
wtorek, 10, kwiecień 2012 08:57 Autor: admin_bio


- tekst sponsorowany -

Beczki cedrowe to przenośne mini-sauny stworzone z drzewa cedrowego. Ze względu na niewielkie rozmiary i uniwersalne zastosowanie sprawdzają się w domach, a także w profesjonalnych ośrodkach.

- Tajemnica skuteczności beczki tkwi w cedrze, pozyskiwanym w dalekim Ałtaju z kilkusetletnich drzew. Nieskażone cywilizacją tereny zlokalizowane w samym sercu Azji odkrywają przed nami cudowne działanie zapomnianego w zachodnim świecie drzewa. Z igliwia, kory, orzechów i żywicy cedrowej od wielu setek lat przygotowuje się tam środki lecznicze, a olej cedrowy jest uznawany za uniwersalne lekarstwo na niemal wszystkie dolegliwości – przekonuje Grzegorz Borejsza z firmy cedrowe-beczki.pl , która zajmuje się dystrybucją urządzeń w Polsce.

Co ciekawe, cedr syberyjski, poddawany działaniu wysokiej temperatury, przez wiele lat wydziela lecznicze fitoncydy, wzbogacające powietrze w całym domu, mają także działanie mają działanie oczyszczające, jonizujące powietrze i bakteriobójcze.

Zabiegi w beczkach cedrowych korzystnie wpływają na przemianę materii, rozluźniają, pomagają także zniwelować bóle reumatyczne.  Zaobserwowano także pozytywny, odmładzający wpływ zabiegów na skórę. Tak jak w przypadku sauny zabieg wzbogacać można wykorzystując olejki eteryczne i ziołowe.

Czym beczka różni się od tradycyjnej sauny? - Podczas seansu w beczce głowa i płuca znajdują się na zewnątrz urządzenia dzięki czemu nie są obciążane oddziaływaniem wysokich temperatur. Taka budowa umożliwia codzienne korzystanie z leczniczych właściwości cedru, gorącego powietrza i dodawanych do wody ziół. Urządzenie jest stosunkowo niewielkie – zajmuje 1 metr kwadratowy. Możemy je postawić praktycznie w każdym miejscu i w każdej chwili – tłumaczy Grzegorz Borejsza.

Największą popularnością beczki cedrowe cieszą się w większą popularność w: sanatoriach, ośrodkach leczniczo-rehabilitacyjnych, hotelach i pensjonatach, centrach sportowo rekreacyjnych, gabinetach masażu, klubach fitness, salonach kosmetycznych i SPA ale także prywatnych domach.

Więcej informacji na temat beczek cedrowych oraz materiały filmowe znajdą Państwo na stronie internetowej:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim!
Polecamy kolejny eko przepis: Makaron z warzywami w sosie serowo-orzechowym


Zaprenumeruj drukowaną wersję Biokuriera na 2016 rok

link location test
Bądź na bieżąco z nowościami w świecie BIO i naszym serwisie. Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera!Aby zapisać się na newsletter, wpisz poniżej adres e-mail.